משבר בזוגיות

כאשר הנכם חווים משבר בזוגיות, נדמה כי הכל לא מסתדר, הכל קשה ולא תמיד מצליחים לראות את האור שבקצה המנהרה. אתם חווים קושי במקום בו אתם רוצים להרגיש הכי טוב – במערכת היחסים עם בן/ת הזוג שלכם. משבר שכזה משפיע באופן כמעט בלתי נמנע, על כל היבטי החיים.: ירידה במצב הרוח, באנרגיות החיוביות ועשוי להשפיע אף על התפקוד היום יומי.

כיצד פותרים משבר בזוגיות

עצם הכרת הבעיה, הינה תחילת הדרך לפתרון. למרות שלעתים קשה לגעת ב"פצע" כי הוא מגרד, רק הגירוד יביא להבראתו. אם כן, איך מתמודדים עם משבר בזוגיות?

 • החלטה – מודעות הינה תחילת הדרך לפתרון. וכעת, כשאתם מודעים לבעיה, עליכם רק להחליט כי הגיע הזמן לפנות לעזרה. תהליך שמתבצע עם שני בני הזוג יהיה תמיד טוב וקל יותר, אך אם רק אחד מבני הזוג מעוניין בייעוץ, ניתן לעשות זאת. זכרו – כאשר את/ה משנה את התנועה שלך, כל הסביבה משתנה.
 • תהליך הייעוץ – הייעוץ מתנהל באופן דיסקרטי ובמטרה להתמקד בצרכים ובשאיפות שלכם, תוך התמקדות במוקדי הקושי וקבלת הכוונה שתוביל אתכם למקום בו הנכם רוצים להיות.
 • להעצים ולהתעצם – שינוי מתחיל בצעד אחד קטן. אז בואו ואפשרו לעצמכם להתמודד עם הקושי תוך קבלת עזרה שתאפשר לכם להפוך את הקושי להזדמנות להעצמת הזוגיות.

 אתם מעוניינים לפתור את המשבר בזוגיות ?

עם הרצון שלכם וההכוונה שלי, תוכלו ללמוד כיצד להתגבר על הקשיים.  תוכלו לקבל כלים כיצד למנף את הזוגיות, להעצים אותה ולהחזיר את הניצוץ לחייכם. עשו את הצעד הראשון, פנו לקביעת פגישת ייעוץ ראשונית. בנוסף, סוניה יפעת יובל מעבירה סדנאות בנושא. זכרו, לקבוצה יש כוח.

משבר בזוגיות כיצד ניתן לפתור אותו

משבר בזוגיות והדרך להתמודד איתו

משבר בזוגיות הוא אחד הדברים הכואבים ביותר עמם נתמודד בימי חיינו. כמו כן, מצב זה לרוב מלווה בעצב, כעס, חוסר אונים והרגשה כללית של "לאן פנינו מועדות"?. במקרים אלו, חשוב לדעת שיש מגוון כלים ואסטרטגיות שיסייעו בהתמודדות עם המשבר וביציאה לדרך חדשה. זקוקים לסיוע בתחום זה? ברצונכם לצאת מהמשבר אותו אתם חווים בזוגיות? צרו קשר עם סוניה יפעת יובל, מאמנת אישית וזוגית בעלת "סוניה בהרמוניה – למצוא את עצמך מחדש".

משבר בזוגיות – אסטרטגיות להתמודדות עם משבר בזוגיות

שואלים את עצמכם: איך יוצאים ממשבר בזוגיות? להלן מספר אפשרויות:

 • להיכנס לשורש הבעיה.
  חשוב להבין מה היא הבעיה האמתית שבגללה נכנסנו למשבר הזוגי. הרבה פעמים, הדברים שצפים על פני השטח הם לא הבעיה עצמה, אלא הריקושטים שנוצרים בעקבות הבעיה. בהתאם, יש לקחת צעד אחורה ולחקור לעומק מה היא הבעיה האמתית שבגללה נוצר המשבר.
 • להימנע ממשחק ה"אשמים".
  כשאנחנו נכנסים לרוטינה של האשמות אחד כלפי השני אנו נכנסים למעגל שקשה מאוד לצאת ממנו. הרי פתירת הבעיה לא תבוא מהאשמות בלתי פוסקות, אלא בהבנת הבעיה ומציאת הדרך שתהיה טובה לשני הצדדים.
 • לא להוציא תסכולים אחד על השני.
  המטרה של זוגיות היא שותפות והכלה. אכן, יש מגוון משברים שאנו נחווה בחיים בלי קשר למערכת הזוגית שלנו, כמו בעיות בעבודה, במשפחה, חרדות מהעתיד וכ"ב. חשוב מאוד לא להוציא את הכעסים האלה על בן הזוג שלנו, אלא לשתף אותו ולדבר אתו על מנת לקבל תמיכה ועידוד.
 • עבדו על הסבלנות שלכם.
  המשפט "הפזיזות מהשטן" לא נאמר סתם. פעמים רבות ריבים מתחילים בגלל שאנחנו לא יכולים לשלוט בעצמנו ובתגובות שלנו. בהתאם, מומלץ לפעול בצורה שקולה גם כאשר אנו מתעצבנים, לחשוב מה יהיו ההשלכות שלהריב ועד כמה באמת הכרחי להעלות את הנושא. במילים אחרות, בסיטואציה זו רצוי לקחת כמה דקות בלי לדבר, להירגע – ואז לפעול בצורה שקולה והגיונית יותר. אמנם פעולה זו הינה מאתגרת, אך כמו בכל דבר – תרגול מביא לתוצאות.

לקבל מענה מרשים – לזוגיות בריאה

משבר בזוגיות הוא הינו שכיח במערכות יחסים רבות. עם זאת, חשוב לא להתעלם מהמשבר ולדעת לטפל בו לפני שהמצב הופך להיות בלתי הפיך, אם אתם מרגישים אובדי עצות, כנראה שזה הזמן לפנות לייעוץ זוגי מקצועי שיעזור לכם לגשר על הפערים הזוגיים. 

משבר בזוגיות והדרך להתמודד איתו

  הדרך שלך לשינוי מתחילה בצעד קטן אחד

  הצטרפו אלי והרשמו עוד היום לאימון

  קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל