עצמאות בזוגיות – האמנם?

אנשים רבים מאמינים כי נישואים או זוגיות פירושו לאבד את העצמאות האישית. לדוגמא, ישנן נשים המוותרות על השאיפות האישיות שלהן לטובת גידול המשפחה, וישנם גברים המוותרים על החופש לצאת עם חברים מבלי שזה ייחשב כהזנחת המשפחה או בגידה.

קיים גבול דק מאוד בין יחסי אהבה ותמיכה הדדית לבין יחסים בהם גורם התלות תופס מקום נכבד בזוגיות. זוגיות תלותית איננה זוגיות בריאה ועל כן המרחב האישי לו זקוק כל אחד מבני הזוג, חשוב ביותר.

עצמאות בזוגיות – האמנם?

 

מחר נחגוג את יום העצמאות למדינה וזה בדיוק הזמן לדבר על העצמאות האישית שלנו.

אחת הסכנות האורבות לכל זוגיות טובה, היא הגבול הדק בין מערכת של אהבה, חברות וכבוד הדדי ליחסי תלות. תלותיות בזוגיות הינה לבטל את עצמך. להכביד על הצד השני ולהסתכן באיבוד היחסים עד פרידה.  עצמאות בזוגיות ואין אני  מתכוונת לזוגיות בה שני בני הזוג הינם "שותפים לדירה", אלא על עצמאות בתוך הזוגיות, מפרה את היחסים, מאפשרת לכל אחד מהצדדים לפרוח כאינדיבידואל וגם כזוג וכמובן שומרת על הזוגיות.

חלק מהמתכון לחיי זוגיות מאושרים, כפי שמציעים הרבה מחקרים הוא לתת לבן/ת הזוג מרחב ולעודד את בן/ת הזוג למצוא לעצמו תחומי עניין ותחביבים גם מחוץ לתא המשפחתי.

להלן מספר טיפים שיעזרו לכם לשמור על עצמאות ביחסים ואשר בעזרתן תוכלו לרענן ולשמור על הזוגיות:

 

  1. פנו זמן לתחביבים שלכם –

החופש לעסוק בדברים שעושים לכם טוב, ביחד אך גם לבד, הוא עקרון חשוב בזוגיות בריאה. אוהב לשחק כדורגל עם חברים? אדרבא, זו הזדמנות לבת הזוג להיפגש עם חברות, לקרוא ספר, לטפח את עצמה. גם אם זה לא יקרה בו זמנית, אל תפספסו זאת. כאשר הנכם נאמנים לעצמכם, שומרים על התחביבים שלכם, זה מאפשר לכל אחד מכם חופש ביטוי עצמי אשר אינו פוגע בזוגיות. להיפך, זהו המרחב שעליו אנו מדברים, ואשר תורם לחיזוק הכבוד ההדדי ביניכם. חישבו כמה סקסי זה כשאתם מאפשרים האחד לשני/ה לצאת לבילוי עם חברים

  1. אל תשכחו את החברים שלכם –

לא תמיד חייבים להגיע למפגשי חברים מהצבא, המילואים או העבודה,, עם בת הזוג. הלא כשהם נפגשים, השיחות, מטבע הדברים השיחות יהיו על נושאים המשותפים להם ואם הם יגיעו לפגישות אלו לבד, יהיה להם החופש לצחוק ולרכל. לכן, אם אתם זוג, אין זה אומר שחייבים להגיע לכל מקום ביחד. כדאי ואף רצוי לפרגן האחד לשני מדי פעם ולאפשר לו/ה את החופש להרגיש חופשי בסביבה מוכרת ובטוחה. חשבו על תחושת הגעגוע שתתפתח כאשר תיפרדו מדי פעם לפגישה עם חברים.

  1. נדנוד – החוצה –

כאשר אתם שואלים את בן הזוג "מתי אתה מגיע?" , "היכן אתה?" , "כמה זמן יקח לך?" זה אמנם יכול להראות חיבה וגעגוע, אך כמו בכל דבר, השאלה היא מינון. כאשר השיחות וההודעות הן בכמות גבוהה, זה עלול להתפרש כתלות, חוסר ביטחון ואף על כך שאינכם סומכים האחד על השני. שימרו על מינון סביר של הודעות ושיחות מסוג זה.

  1. היו נאמנים לעצמכם ולדעותיכם –

מטבע הדברים הנכם אנשים שונים, אשר לא בהכרח מסכימים על כל נושא שבעולם, וטוב שכך. אינכם חייבים להסכים האחד עם השני , אך חשוב מאוד לכבד האחד את דעתו של השני. זה יאפשר לכם לקיים שיחות ודיונים מעמיקים, זה יגרום לכם לאפשר לצד השני את החופש להיצמד לדעותיו ולומר את שלו. זוגיות טובה היא זוגיות המאפשרת לכל אחד את חופש המחשבה, תוך מתן כבוד אחד לשני.

חג שמח,

    הדרך שלך לשינוי מתחילה בצעד קטן אחד

    הצטרפו אלי והרשמו עוד היום לאימון

    קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל