אהבה עצמית

זה קרה לפני מספר שנים, באיזו סדנה שהשתתפתי בה,  כשהתבקשתי להסתכל במראה ולומר לעצמי משפט פשוט: "אני אוהבת אותך כפי שאת". מראה קטנה, מבט חד, ניסיון לומר משפט פשוט , אבל במקום מלים עולות דמעות. מופתעת, ניסיתי להבין מדוע קשה לי לומר משפט כה פשוט ובכל זאת, זה לא עבד. במשך דקות ספורות עמדתי מול המראה, ניסיתי ללא הצלחה ובסוף עלתה בי התובנה : אף פעם לא אהבתי את עצמי באמת. ניסיתי להבין למה, אבל הבנתי שעלי לעכל באותם רגעים את הדברים שהתבהרו לאט לאט:  עלי לקבל את עצמי בדיוק כפי שאני.

אנו עוברים חוויות רבות מרגע לידתנו וכל רגע משמעותי נחרט לנו בזיכרון ויוצר בנו את הרושם הפנימי שלנו על עצמנו. כאשר אנו מקבלים כל כך הרבה מסרים שליליים מהסביבה או מעט מדי מסרים מחזקים על עצמנו, בסופו של דבר זה מביא לחוסר אהבה עצמית.

אהבה עצמית היא היכולת שלי לקבל את עצמי כפי שאני ולעשות זאת,  זה לדעת מה אני מרגישה ולתת לזה מקום בלי שזה יפגע באחר. זו היכולת להודות במקום בו אני נמצאת כעת, לשאוף למעלה אך לא להלקות את עצמי אם עדיין לא הגעתי לשם. זה להמשיך לצעוד ולהיות מודעת. זה לאהוב את עצמי גם כשאני רק בדרך, רק על עצם זה שיש לי רצון טוב ואמיתי. רק על הכוונה הטובה שלי.

אנשים אשר מאמינים שאינם ראויים להצלחה, שאינם ראויים לטוב ומלקים את עצמם יתר על המידה על דברים לא טובים שעשו – אנשים אלה דוחים מעל פניהם את המתנות הטובות שיכולות להיות מנת חלקם ומדוע? – כי הם מאמינים שאינם ראויים.  

אהבה עצמית היא מושג בסיסי וחשוב. אם לא נאהב את עצמנו, יהיה קשה לנו לגרום לאחרים לאהוב אותנו. קשה יהיה לנו לקבל אהבה בכלל ומבן הזוג בפרט.

 

אהבה עצמית בזוגיות

 

לפני הרבה זמן  אמרה לי ש'  על בן הזוג שלה: – "הוא הפך אותי לעולם שלו. אין לו עיסוקים נוספים וכל חייו סובבים סביבי". ברור לכם מדוע היא הרגישה חנוקה, נכון? אולי יהיו כאלה מכם שיאמרו שלהם זה דווקא מתאים ועובד ואכן כל עוד זה החוזה הזוגי שלכם וזה מתאים לכם, מי אני שאומר אחרת.  

שוויון ועצמאות של בני הזוג, הם הבסיס לזוגיות מאושרת, כאשר הכוונה בשוויון היא לשוויון בזוגיות – הווה אומר, כל מה שאתם כזוג רואים כשוויון, אבל על כך ועל נושא החוזה הזוגי, נרחיב בפוסט אחר.

אין אנו מדברים על "החצי השני שלי" או על "בלעדייך אני חצי בן אדם",  אלא על כך שכל אחד מבני הזוג הינו שלם עם עצמו, אוהב את עצמו ובונה לעצמו דימוי וערך עצמי אותם הוא מביא לזוגיות.

רק כאשר אדם אוהב את עצמו, הוא יכול להעניק אהבה ולקבל את האהבה של בן הזוג.

כאשר מתגלעים קשיים בזוגיות, התבוננו  פנימה לתוך עצמכם לפני שאתם מאשימים. עשו בדק בית עם עצמכם:  עד כמה אתם מפרגנים לעצמכם, עד כמה אתם מעריכים את עצמכם והאם אתם אוהבים את עצמכם באמת.

התבוננו פנימה ובדקו האם אתם סוחבים פגיעות ואכזבות מהעבר? האם אתם צוברים כעסים? משקעים?

על מנת שתוכלו לחוות אהבה בזוגיות, עליכם לנקות את כל המשקעים. להשקיט את הנפש ולקיים מערכת יחסים טובה, קודם כל עם עצמכם!

רק לאחר שתתנקו מהאכזבות, הכאבים, האמונות המגבילות וכל השאר, תוכלו להגיע לשקט ורוגע שיאפשרו לכם להרגיש את שקורה בתוככם וללמוד לקבל את האהבה.

המהות של האהבה היא קודם כל אהבה עצמית והכלה [והכוונה היא לא להתנשאות או סנוביזם], מה שמאפשר את היכולת לאהוב ולהיות נאהבים.

    הדרך שלך לשינוי מתחילה בצעד קטן אחד

    הצטרפו אלי והרשמו עוד היום לאימון

    קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל