איך לעבור את הסגר מבלי לריב

הלחץ של הסגר הראשון עם חוסר הידיעה מה קורה, השפיעו עלינו מאוד. כעת אנחנו בעיצומו של סגר שני. מצד אחד אנחנו מגיעים מוכנים, יש לנו כבר ניסיון ונדמה לנו שאנחנו יודעים כיצד להתנהג. מצד שני, הלחץ גדול מהמצב גדול יותר, חוסר הידיעה גם הם כאן. בקיצור, המצב לא פשוט. קיבלתי המון שאלות לגבי הסגר הזה והשאלות שחזרו על עצמן שוב ושוב הן "איך נצליח לא לריב כל כך הרבה בתקופה הזו" ו- "איך לא להיקלע למשבר בזוגיות". אז החלטתי להרים את הכפפה ולרשום לכם סדרת טיפים. ברור שאין מצב שלא נריב, וזה בסדר. אז מה עושים כדי שהמריבות יפחתו?

1.     תיאום ציפיות

שבו ותכננו – את חלוקת האחריות עם הילדים, את הארוחות – מי עושה מה, את הניקיון, הקניות, ומה הציפיות שלכם מהתקופה הזו. כך תאפשרו פחות חיכוכים ומריבות. ואם אתם כבר רבים, עשו זאת בכבוד, לא ליד הילדים, דברו על רגשותיכם ובלי אצבע מאשימה.

2.     תכנון

עשו לכם לוח תכנון לכל המשימות היומיות והשבועות ותלו אותו במקום בולט. קבעו בו משימות גם לילדים. זה יעזור גם להם ויאפשר סדר. כך תאפשרו פחות מריבות וחיכוכים

3.     חלוקת אחריות

קבעו את חלוקת התפקידים בבית, ביניכם, עם הילדים וכו'. כעת, כאשר שניכם בבית, המטלות יכולות להתחלק ותכנון מראש ימנע ויכוחים ותחושת ניצול. וזכרו, אם אתם רבים, עשו זאת בכבוד, לא ליד הילדים ודברו רגשות.

4.     זמן איכות אישי

אפשרו לבני הזוג זמן איכות עם עצמם, לקרוא, לראות פרק מסדרה, להליכה מחוץ לבית, כל דבר שיאפשר את המרחב האישי שכל אחד זקוק לו ויחד עם זה תגיע הרגיעה.

5.     זמן זוגי

אחרי יום בבית עם הילדים והמטלות, אתם עייפים ורק רוצים לישון. דווקא בזמן כזה, אל תזניחו את הזוגיות. קבעו לכם ערב לעצמכם , רק אתם. כשהילדים הולכים לישון, הכינו ארוחת ערב אינטימית לאור נרות, ראו סדרה ביחד, ראו סרט ב VOD, כל דבר שעולה על רוחכם. זמן זוגי מקרב ומחזיר את האהבה

6.     התחשבו

גם אם זה מאמץ עבורכם, אל תכפו את רצונותיכם על הצד השני. התחשבו בצרכים, ברגשות וזכרו שכמו שלכם קשה, כך גם להם. ואל תשכחו להקשיב באמת, כי רק כך תבינו את התמונה כולה ותוכלו להגיב בהתאם

7.     מחוות של אהבה

זה הכרחי לכל השנה, אך בתקופה זו , חשוב עוד יותר. על מנת שבני הזוג יבינו שהם לא מובנים מאליהם, עשו מחוות קטנות של אהבה. שימו יד על הכתף כשאתם עוברים בדרך למטבח, דברו, אמרו תודה והערכה, כל אלה יעשו את העבודה.

 

סוניה יפעת יובל , יועצת זוגית ומאמנת אישית בגישת אדלר, מתמחה במערכות יחסים ובפרק ב'.

    הדרך שלך לשינוי מתחילה בצעד קטן אחד

    הצטרפו אלי והרשמו עוד היום לאימון

    קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל