בעיות בזוגיות

לאחרונה, כשהתארחתי בשידור ברדיו רמלה, נשאלתי מהי הזוגיות האידיאלית. ובכן, התשובה שלי היא שזוגיות אידיאלית היא מה שמתאים לבני הזוג. ואכן, לאיזה זוג אין בעיות בזוגיות ? השאלה היא לא אם יש בעיות בזוגיות, אלא האם ניתן לפתור אותן . האם ניתן  לקחת את האתגר ולהפוך אותו להזדמנות. זה הזמן לקחת את העניין ברצינות ולנקוט באמצעים הנדרשים על מנת לעשות זאת , כי זה אפשרי.

האם ניתן לפתור בעיות בזוגיות ?

אמנם הסטטיסטיקות מראות כי אחוז הגירושין עלה. יחד עם זאת, גם המודעות עולה. אם פעם, הורינו היו נשארים בקשר כי "צריך" גם אם יש בעיות בזוגיות, כיום , לייעוץ ולסדנאות מגיעים גם בני זוג שלא בהכרח חווים משבר או בעיות בזוגיות , אלא מעוניינים לשפר ולהעצים את היחסים.

אז איך זה עובד?

 • בייעוץ זוגי עם שני בני הזוג, התהליך קל יותר כי ניתן לבצע עבודה משותפת אך במידה ורק אחד מבני הזוג מעוניין בייעוץ, ניתן לפנות לבד . כאשר אדם משנה את התנועה שלו, כל הסביבה משתנה.
 • התהליך הינו דיסקרטי לחלוטין ובו נתמקד לחלוטין בצרכים ובשאיפות שלכם, תוך התמקדות במוקדי הקושי ובו תקבלו הכוונה שתוביל אתכם למקום בו הנכם רוצים להיות.
 • עד כמה שזה נראה קשה כשנמצאים בתוך הקושי, התהליך יעזור לכם לשדרג את מערכת היחסים שלכם. כל מה שצריך זה לעשות את הצעד הראשון. הרי שינוי מתחיל בצעד אחד קטן.

פתרו בעיות בזוגיות כי מגיע לכם להיות מאושרים!

נסו להיזכר מדוע התאהבתם האחד בשני/ה. גם אם קשה עכשיו, משהו מזה נמצא שם. זה הזמן ללמוד כיצד להחזיר את הניצוץ. צרו קשר עם סוניה יפעת יובל בהקדם האפשרי ובואו והרשו לעצמכם להרגיש טוב שוב.

בעיות בזוגיות הפתרון

בעיות בזוגיות וחוסר תקשורת

בעיות בזוגיות הן חלק בלתי נפרד מכל מערכת יחסים בריאה. בהתאם, בבואכם להיכנס לקשר,  עליכם להבין כי תתקלו בדברים רבים אותם לא תאהבו בפרטנר שלכם. וזאת, במקביל למגוון בעיות שיכולות לצוץ ולהפריע לקשר – אותן ניתן יהיה לפתור בזכות סיועה של סוניה יפעת יובל. מומחית זו, בעלת "סוניה בהרמוניה – למצוא את עצמך מחדש", הינה מאמנת אישית וזוגית המעבירה הרצאות בתחומי עיסוק אלו.

בעיות בזוגיות – בעיות נפוצות בזוגיות

אילו סוגים של בעיות בזוגיות קיימים בימינו? נסקור את חלקם כעת:

 • הרגשת שעמום במערכת היחסים.
  כאשר יוצאים עם אותו בן אדם לאורך תקופה ארוכה אנו מתחילים להתרגל אליו. ההתרגשויות שהיו לנו בתחילת הקשר מתחילות להיות פחות מרגשות, כאשר מקומות בילוי שאנחנו יוצאים אליהם, מפגשים, שיחות וכדומה הופכים במהרה להרגל.  המפתח לגרום לקשר לא לדעוך הוא למצוא דברים שישמחו אותנו במהלך היום יום.
 • התמודדות עם קנאה.
  קנאה היא בעיה נפוצה בזוגיות והיא יכולה לנבוע מדימוי עצמי נמוך, תחושת חוסר ביטחון, חוסר אמון בבן הזוג ועוד. כאשר אנחנו מקנאים ומתעצבנים על בן הזוג, חשוב להבין מהיכן מגיעות המחשבות על הקנאה.
 • לא מקשיבים זה לזו.
  חוסר הקשבה במערכת יחסים הינו אחת הבעיות הנפוצות ביותר כיום. בחוסר הקשבה הכוונה היא שבמהלך שיחה שאנחנו מנהלים עם השותף שלנו, איננו מנסים להבין את מה שהוא מנסה להביע ברמה הרגשית – ומגיבים בהתאם. לעתים אף אנו כל כך עסוקים במחשבה על התשובה שאנו רוצים לתת, שאנו שוכחים להקשיב .
 • יותר מדי עסוקים.
  כאשר אנחנו נכנסים למערכת יחסים, בדרך כלל בן/ת הזוג שלנו נמצא בראש סדר
  העדיפויות. ככל שחולף הזמן, אנו נאלצים לשוב ולהתמודד עם מגוון התחייבויות שלנו; התחייבויות הנוגעות למשפחה, עבודה וחברים. עקב כך, ואולי גם כי הקשר הופך למובן מאליו, נוצר מצב בו איננו מקדישים מספיק זמן לקשר; דבר שיכול  לפגוע במערכת היחסים.

בעיות בזוגיות שכיחות

יש עוד בעיות רבות שיכולות לצוץ במהלך קשר זוגי. עם זאת, עליכם להבין שבכל קשר כמעט ישנם וויכוחים וקונפליקטים שעולים, אך המפתח הוא לדעת להתמודד איתם – ובעת הצורך ללכת לייעוץ אצל סוניה יפעת יובל.

בעיות בזוגיות וחוסר תקשורת

  הדרך שלך לשינוי מתחילה בצעד קטן אחד

  הצטרפו אלי והרשמו עוד היום לאימון

  קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל