זוגיות במשבר

זוגיות במשבר הינה זוגיות שבה קיים איום על הקשר הזוגי והעתיד אינו ברור. המשבר עלול להגיע כתוצאה מסיבות שונות: החל מאירועים קשים ובלתי צפויים המשפיעים על הקשר הזוגי כגון, אבדן אמון, פיטורים, מחלה, ועד אירועים צפויים טובים כגון: לידה, עזיבת ילדים את הבית וכו'.
כל שינוי בחיינו מחייב הסתגלות והתאמה למצב החדש וכאשר איננו מצליחים למצוא את האיזון בתוכנו, התחושות שאנו עלולים להרגיש הינן של מועקה רגשית עמוקה וחוסר יכולת להסתגל למצב החדש.

איך מתגברים על זוגיות במשבר ?

על אף הקשיים והתחושות הקשות של זוגות הנמצאים במשבר, אנו מאמינים כי אם תתנו לעצמכם הזדמנות לשינוי, תוכלו לראות כי קיימות מספר דרכים להתגבר על המשבר וכי הקשר הזוגי שלכם יכול להתעצם ולצמוח על בסיס היסודות היציבים שהיו קיימים לפני קרות המשבר.
להלן טיפים להתמודדות עם משבר:
• אל תפגעו בביטחון העצמי של בן/ת הזוג שלכם. אל תשוו אותו לבני זוג קודמים או להוריו , כי אם הוא ירגיש פגוע, הוא לא יוכל להיות שותף ביחסי אהבה יציבים. לכן,
• אל תפגעו בבן/ת הזוג. כי כאשר אתם פוגעים, אתם נפגעים. זכרו כי אתם לא רק הנפגעים אלא גם הפוגעים וכך תמיד שניכם מפסידים.
• אל תאיימו בעזיבה אם אינכם מתכוונים לכך. זכרו כי אין דבר שמבטיח פרידה מאיומים חוזרים ונשנים בפרידה.

זכרו שאין דבר כזה – מאוחר מידי

קשה ואפילו כמעט בלתי אפשרי לעתים להתמודד עם זוגיות במשבר לבד. ולכן, רגע לפני שאתם "מרימים ידיים" ומפרקים את החבילה, פנו לקבלת עזרה מקצועית כדי לקבל את הכלים המתאימים לכם על מנת לצאת מהמקום הקשה בו אתם נמצאים ולקבל את הכלים שיאפשרו לכם התמודדות יעילה עם המשבר ואפשרות להעצמת הקשר הזוגי.
שמי סוניה יפעת יובל ואני עוסקת בליווי ותמיכה בזוגות שמרגישים כי הדרך מעט אבדה להם. יחד נבחן את הצרכים והאינטרסים שלכם ונעסוק בהתמודדות יעילה ובהשבת הקשר הזוגי למסלולו. כי הכוח נמצא בכם ואין דבר כזה מאוחר מדי.

זוגיות במשבר הפתרון

זוגיות במשבר מה עושים

זוגיות במשבר הינה אחד האתגרים המשמעותיים ביותר עימם נאלץ להתמודד. אכן, מי מאתנו לא מעוניין להיות במערכת יחסית רומנטית וטובה? הרי זהו אחד הדברים המופלאים ביותר! עם זאת, לעיתים קרובות מדי גם הקשרים הטובים ביותר מגיעים למשבר. מעוניינים לבנות שורשים חזקים? ליצור שיח ותקשורת מכבדים? כדי לבסס את הזוגיות ולהעצים אותה, מוזמנים ליצור קשר עם סוניה יפעת יובל – בעלת "סוניה בהרמוניה – למצוא את עצמך מחדש". מומחית זו מעבירה הרצאות וסדנאות מעשירות בתחום הזוגיות. כמו כן, היא מחזיקה בניסיון ובהכשרה מקיפים בתחום עיסוק זה.

זוגיות במשבר – דרכים לשמור על מערכת היחסים

נמצאים בזוגיות במשבר? ברצונכם לתקן אותה ולחזק את היסודות שלה? קראו את הנקודות הבאות:

  1. לזכור את הזמנים שהיה טוב ביחד – תמיד טוב לחזור למקום שבו הכול התחיל. הרי הזיכרונות הם כלי חשוב במערכת היחסים שלנו. בהתאם, נסו לחשוב מה תפס את תשומת ליבכם? כמה טוב הרגשתם כשראיתם את בן/ת הזוג מחייכים?
  2. לא לשכוח את הרומנטיקה – לאורכה של מערכת היחסים, חשוב ביותר לזכור את הרומנטיקה – ואין זה משנה כמה זמן אנחנו ביחד. פרח, מכתב או פתק קטן, מסעדה אהובה על שנינו או עריכת פיקניק, מחוות רומנטיות הן משמעותיות. החוסר בהן משמעותו שאנו לוקחים את הקשר כמובן מאליו – וזהו מתכון לאסון.
  3. להיות יותר סלחניים – מרגישים שמערכת היחסים שלכם עומדת להתפרק? ייתכן ואתם נמצאים בעמדה שלילית כלפי הקשר שלכם. אין טעם לנסות ולהיזכר בדברים שאתם לא אוהבים בבן/ת הזוג שלכם. במקום, נסו לסלוח יותר אחד לשנייה ולהציל את הקשר שלכם.
  4. הגדירו גבולות ביחסים שלכם – חשוב לתקשר ולהגיד מה מפריע לנו בזוגיות ולנסות להגדיר ביחד גבולות, למה אנחנו מוכנים ולמה אנחנו פחות מסכימים. יחד עם זאת, חשוב שתהיה הסכמה הדדית לגבי הגבולות כמו גם לדעת להתפשר ולא להגיע למצב שאנחנו עושים דברים בסתר – אלא מכבדים את הזוגיות ואת הפרטנר שלנו.

להתגבר על המכשול בהצלחה

משבר בזוגיות הוא עניין מורכב ותלוי במגוון גורמים משתנים. במצבים אלו, מומלץ לא לוותר או לומר נואש, שכן ישנן אופציות לתקן את מערכת היחסים. מרגישים שאתם רגע לפני פרידה ושהכול קורס? כדאי לפנות אל סוניה יפעת יובל לצורך סיוע בהצלת הזוגיות.

זוגיות במשבר מה עושים

    הדרך שלך לשינוי מתחילה בצעד קטן אחד

    הצטרפו אלי והרשמו עוד היום לאימון

    קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל