8 כללים לזוגיות מאושרת בחגים

הסטטיסטיקה מצביעה על עליה של פי 3 באחוז הגירושין לאחר תקופת חגי תשרי. מה תעשו כדי לא להפוך לחלק מהסטטיסטיקה?

בימים רגילים בני הזוג עסוקים ביום יום, ישנה חלוקת אחריות עם הילדים ולכן ההתמודדות עם הריבים והבעיות שונה מאשר בחגים, שם, מעבר לציפייה שהחלוקה תשתנה, עולות התמודדויות נוספות כמו השאלה אצל מי עושים את החג, בעיות כלכליות מעצם ההוצאות הגדלות, וכשיש מחלוקות, הכל מודגש ביתר שאת רק מעצם השהיה המשותפת בבית.

אז מה עושים?

 1. תיאום ציפיות

תכננו ודברו –  איך אתם רואים את חלוקת הזמן עם הילדים, את המפגש עם המשפחה המורחבת [אל תשכחו להודיע להם מראש ולקחת אחריות גם אם לא נעים מולם], החברים, מי אחראי על הקניות, ניקיון, טיולים, מה הציפיות שלכם מהחופש וכו'.

 1. מודעות ותכנון

זו תקופה לחוצה המביאה איתה חיכוכים ולכן נסו למנוע אותם מלכתחילה. היו אמפתיים, התחשבו בצרכים של בני הזוג ותקשרו את הצורך ואת הקשיים. נסו לשים את עצמכם במקום בני הזוג כדי שתוכלו להבין את המקום שלו וכך הלחץ יפחת. התנהגו כפי שאתם רוצים שינהגו אליכם.

 1. חלוקת אחריות

קבעו יחד את חלוקת התפקידים בבית, עם הילדים וכו'. כאשר שניכם בבית, המטלות יכולות להתחלק ותכנון מראש מונע ויכוחים ותחושת ניצול

 1. זמן איכות אישי

אפשרו לבני הזוג זמן איכות עם עצמם, עם חברים, תחביבים וכו'. קצת חופש יאפשר את המרחב האישי שכל אחד זקוק לו ועם זה תגיע גם הרגיעה.

 1. ההיבט הכלכלי

הפעלת הילדים, השהייה מחוץ לבית, מתנות ועוד, הן מסחטת כסף. לכן, שבו יחד ותכננו את הצרכים והרצונות, מצאו דרכי התמודדות ואל תשכחו שתכנון, פשרה, ויתור ומחשבה על הצד השני, יאפשרו הצלחה ועמידה בהוצאות, מה שיוריד מתחים

 1. זמן זוגי

נצלו את החופשה גם לזמן איכות שלכם יחד. גם אם אין אפשרות לצאת לבילוי, מצאו את הדרך – ארוחה רומנטית, סרט או סדרה כשהילדים ישנים, לשבת מול הים עם 2 כיסאות, יין ופירות. זמן זוגי מקרב ומחזיר את האהבה.

 1. התחשבו

גם אם זה מאמץ, אל תכפו את רצונותיכם על הצד השני. התחשבו בצרכים, ברגשות וזכרו שכמו שלכם קשה, גם להם כך. ואל תשכחו להקשיב באמת כי רק כך תבינו את התמונה כולה ותוכלו להגיב בהתאם

 1. מחוות קטנות של אהבה

זה הכרחי לכל השנה, אך כעת זה חשוב עוד יותר. על מנת שבני הזוג יבינו שהם לא מובנים מאליהם. מתנות קטנות, תשומת לב לפרטים, מגע, תודה והערכה. כל אלה יעשו את העבודה.

חג שמח

  הדרך שלך לשינוי מתחילה בצעד קטן אחד

  הצטרפו אלי והרשמו עוד היום לאימון

  קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל